+905322626755

Sosyal Medyada Biz}

SU İZOLASYON SİSTEMLERİ

TEMELLERDE SU YALITIMI

Çatılarda uygulanacak ısı ve su yalıtımı birbiriyle uyumlu olmak zorundadır. Çatılara uygulanacak olan ısı yalıtımı enerji tasarrufunun yanı sıra, yoğuşmayı yani terlemeyi engellemektedir. Su yalıtımı ise yağmur suyunu yapıya sızıp zarar vermesini engellemektedir ve böylelikle bir bütün oluşturmaktadır. Eğimli çatıda uygulanan su yalıtımı, çatı örtüsü altına su yalıtım örtüleri serilerek yada çatı örtüsü olarak güneşin ultra viyole ışınlarına dayanıklı su yalıtım malzemeleri kullanılır. Yalıtımı aşamayan su, drenaj boruları ile yapıdan uzaklaştırılır ve uygulama tamamlanmış olur. Teras çatılarda ise öncelikle suyu yönlendirmek için eğim betonu dökülür. Bizim tarafımızdan yapılacak olan tespitlere bağlı olarak su ve ısı yalıtım uygulamaları yapılır. Drenaj tahliyesi ve süzgeçler yardımıyla yağmur suyu yapıdan uzaklaştırılır.
Su Yalıtım Malzemeleri

Su yalıtım olarak adlandırılan malzemeler temel olarak su geçirimsizliği sağlar. Bu alanda kullanılan malzemeler, özelliklerine ve kullanım alanlarına göre üç ayrı başlık altında toplanmaktadır.
A ) Su Yalıtım Örtüleri

Bitümlü örtüler: Okside Bitümlü Örtüler, Polimer Bitümlü Örtüler (APP/SBS katkılı)
Sentetik örtüler: PVC, EPDM, TPO, ECB/ECO, vb.

B ) Sürme Esaslı Malzemeler

Çimento esaslı malzemeler
Akrilik esaslı malzemeler
Bitüm esaslı malzemeler
Poliüretan esaslı malzemeler

C ) Yapısal Su Yalıtım Malzemeleri

Yapı kimyasalları
Derz malzemeleri

Su yalıtım malzemeleri; kullanım amacı ve uygulanacak bölgeye göre; ortamdaki su basıncına,zeminin yapısına, yapıdan beklenen hareketlere, ürünün üzerine gelecek olası yüklere, iklim kosullarına ve yapıdaki detaylara göre seçilmelidir.

Renk Kartelası