+905322626755

Sosyal Medyada Biz}

SU DEPOSU SU YALITIM UYGULAMLARI

İÇME SUYU, KULLANMA SUYU VEYA ATIK SU DEPOLARI SU YALITIM UYGULAMASI

İçme suyu depolarında kullanılacak su yalıtımı ürünlerinin ise belirli hijyen kriterlerine uygun olması sağlığımız açısında önem taşımaktadır ve ürünün içme suyun uygunluk özellikleri belgelenmelidir.Arıtma tesislerinde bulunan arıtma depolarında ve havuzlarında kullanılan su yalıtım ürünleri ise yüksek kimyasal ve asit direncine sahip olmalı, ayrıca sistem halinde çözüm sunabilmelidir.

İÇME VE KULLANMA SUYU SU İZOLASYON UYGULAMALARI

Uygulama Şekli: Su yalıtım ürünlerini uygulamadan önce en önemlisi zemin hazırlıklarıdır. Zemin yüzeyinde kalkan zayıf noktalar kaldırılmalı, su eğimi verilmeli ve bozuk yerler yapısal tamir harcı ile tamir edilmelidir. Perde ve zemin birleşimlerinde pah çalışması yapılması gerekmektedir. 1 kat astar ve 2 kat uysun sistem su yalıtım malzemesi ile  su yalıtım uygulaması yapılması gerekmektedir. Kullanılacak olan su yalıtım malzemesinin içme suyunda kullanıma uygunluk belgesi bulunduğundan uygulama sonrasında fayans ve benzeri malzemeler ile kaplamak zorunluluğu bulunmamaktadır.

ATIK SU DEPOLARINDA SU İZOLASYON UYGULAMALARI

Uygulama Şekli: Su yalıtım ürünlerini uygulamadan önce en önemlisi zemin hazırlıklarıdır. Zemin yüzeyinde kalkan zayıf noktalar kaldırılmalı, su eğimi verilmeli ve bozuk yerler yapısal tamir harcı ile tamir edilmelidir. Perde ve zemin birleşimlerinde pah çalışması yapılması gerekmektedir. Su yalıtım uygulama öncesinde bir astar kat uygulanır. Uygulama sonrasında 1. kat polüretan su yalıtım malzemesinin 1. katı uygulanır ve kurumaya bırakılır. Kuruma sonrasında 2. kat aynı ürünle uygulanır ve işlem tamamlanır.

Renk Kartelası