+905322626755

Sosyal Medyada Biz}

Islak Hacim Banyo Wc Su Yalıtımı

Islak hacim su yalıtım banyo su yalıtım wc su yalıtım problemleri, tavanlarda görülen su lekeleri ve damlalar, ıslak duvarlar ve banyoya bitişik duvarlarda kabaran boya ve duvar kağıtları sık sık ve yoğun su teması gözlenen bu ortamlarda suyun verdiği hasarlarda sadece bazılarıdır.

Özellikle otel, AVM ve iş merkezi gibi hizmette ara verilemeyen binalarda tuvalet, duş alanı, WC, mutfak, çamaşırhane, hamam, banyo gibi ıslak hacim su yalıtım hatasız ve sorunsuz olarak yapılması önem kazanmaktadır. Modern konutlarda ise yaşam konforunun sağlanması için ıslak hacim su yalıtım banyo su yalıtım wc su yalıtım yapılması kaçınılmazdır.Anovis Su Yalıtım firmamız, banyo su yalıtım eksiz ve derzsiz şekilde kalıcı olarak yalıtılması için gerekli tüm ürünler ve detay çözümleri sektörün öncü marka ürünleri ile sürme esaslı su yalıtım sistemini garantili olarak yapmaktadır.

Islak hacim su yalıtımı genellikle elastomerik reçine esaslı veya çimento esaslı su yalıtımı ürünleri ile yapılmaktadır. Elastomerik reçine esaslı su yalıtımı ürünü fırça veya rulo ile sıva, şap, astarlanmış alçıpan gibi yüzeylere sürülür. Kısa surede kuruduktan sonra (sıva veya benzer uygulama gerektirmeden) üzerine fayans uygulaması yapılır.

Daha ekonomik bir alternatif olarak banyo su yalıtım sisteminde çimento esaslı ürünler ile de uygulama yapılabilmektedir. Bu tip ürünler toz ve sıvı bileşenlerden oluşmaktadır ve şantiye ortamında su ile karıştırılarak sürülebilir kıvamlı bir harç haline gelmektedir. Yarı elastik veya tam elastik çimento esaslı su yalıtım ürünleri, ıslak hacimlerin su yalıtımında tercih edilen çimento esaslı ürünlerdir.

Uygulama Şekli: Su yalıtım ürünlerini uygulamadan önce en önemlisi ıslak hacim su yalıtım yapılacak zeminin hazırlıklarıdır. Zemin yüzeyinde kalkan zayıf noktalar kaldırılmalı, su eğimi verilmeli ve bozuk yerler yapısal tamir harcı ile tamir edilmelidir. Perde ve zemin birleşimlerinde pah çalışması yapılması gerekmektedir. Eğer mevcut şap üzerine su yalıtımı ve fayans uygulamsı yapılacak ise kesinlikle köşe pah bandı kullanılması gerekmektedir. Su yalıtım uygulama sonrasında gerekli çalışma önlemleri alınarak fayans kaplama yapılmalıdır.

Renk Kartelası